Upravit stránku

Máme trvalý přebytek náhradního plnění, který je Vám automaticky k dispozici při spolupráci v některé z našich činností.

Kalkulačka náhradního plnění - https://nahradniplneni.cz/kalkulacka/

Náhradní plnění je:
nástroj podpory pro vytváření a udržení pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením.

Proč vzniklo:
náhradní plnění je příspěvkem společenské solidarity v zaměstnaneckých vztazích směrovaným k ohrožené skupině osob se ZP na trhu práce.

K čemu slouží:
náhradní plnění slouží k aktivní obchodní podpoře. Umožňuje zaměstnavatelům OZP vytvářet a udržovat kvalitní pracovní místa pro osoby se ZP. Je nejúčinnější prevencí před růstem daní nebo jiných forem sociálních výdajů.

Legislativa

Povinný podíl zdravotně postižených osob zákon stanovuje ve výši 4 % z celkovém počtu zaměstnanců (§ 81 odst. 1). Povinnost zaměstnavatele lze splnit také odebíráním výrobků od zaměstnavatelů zaměstnávajících více než 50% zaměstnanců se ZP nebo zadáváním zakázek těmto zaměstnavatelům.

SOLEA CZ výrobní družstvo je zaměstnavatelem zaměstnávajícím více než 50 % zaměstnanců se ZP, proto svým zákazníkům může nabízet pomoc při řešení povinnosti vyplývající z novely zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti.

Pro započtení 1 osoby OZP odpovídá dle zákona objem roční fakturace výroby a služeb ve výši sedminásobku průměrné měsíční mzdy
v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku, kdy pro firmu vznikl povinný podíl. Výše této mzdy je vždy vyhlášena
až koncem daného kalendářního roku.

Odvod do státního rozpočtu za jednoho přepočteného zaměstnance činí 2,5 násobek průměrné mzdy v národním hospodářství
za 1. – 3. čtvrtletí kalendářního roku, kdy pro firmu vznikl povinný podíl.

Více informací o náhradním plnění naleznete na adrese www.nahradniplneni.cz

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti